Віктор Ющенко займеться видобувним бізнесом

Віктор Ющенко займеться видобувним бізнесом
Віктор Ющенко. Автор фото: "Українська правда". Джерело: https://www.pravda.com.ua/articles/2022/08/25/7364670/

Разом з партнером, якого називають головним забудовником міста Дніпра

Президент України в 2005-2010 рр. Віктор Ющенко став власником міноритарної частки в компанії, яка планує видобувати природний газ та конденсат і вже володіє спецдозволом на користування надрами. Повідомляє Інформаційне агентство NADRA.info з посиланням на матеріали YouControl і Державної служби геології та надр України. Угоду було завершено в лютому 2022 року, але про неї на широкий загал не повідомляли ані учасники товариства, ані ЗМІ.

Разом з двома партнерами Віктор Ющенко зайшов у капітал київської компанії ТОВ «Трендс Сістем».

Віктор Ющенко став власником 8,5% ТОВ «Трендс Сістем».

Вадим Єрмолаєв (громадянин Кіпру, голова ради корпорації Алеф, №60 в рейтингу «ТОП-100 найбагатших українців») встановив контроль над 90%.

Решту 1,5% набув Володимир Бєлоусов (дані YouControl).

ТОВ «Трендс Сістем» володіє сецдозволом №4953 на геологічне вивчення з дослідно-промисловою розробкою і подальшим видобуванням природного газу і конденсату на площі Федорівська.

За даними YouControl, угоду завершили 09.02.2022. Тоді ж директором Трендс Сістем було призначено Кирила Попова. А з липня компанією керує Захар Терещенко.

Попередня одноосібна власниця (і керівниця) ТОВ «Трендс Сістем» Юлія Ісаєнко контролювала компанію з 2020 року через кіпрську ІЛМАРІО ХОЛДИНГ ЛІМІТЕД.

Для Віктора Ющенка Трендс Сістем – перша компанія-надрокористувач. А от в арсеналі Вадима Єрмолаєва – вже третя. ТОВ «Потоки» пана Єрмолаєва володіє спецдозволом на води підземні питні і технічні на Дніпропетровщині, а ПрАТ «Коростишівський карʼєр» видобуває габро в Житомирській області.

Отримати оперативні коментарі Віктора Ющенка не вдалося.

В компанії Трендс Сістем заявили NADRA.info, що освоєнням Федорівської площі займуться після війни.

Площа Федорівська знаходиться на території Полтавської і Харківської областей. Площа ділянки надр – понад 425 кв. км. Перспективні ресурси родовища (категорія С3): Газ природний – 795 млн куб. м, конденсат – 116 тис. тонн.

Спецдозвіл №4953 було надано ТОВ «Трендс Сістем» 22.12.2018 року на 20 років без аукціону (Наказ №444 про надання спецдозволу т.в.о. Голови Держгеонадр Олег Кирилюк підписав 26.11.2018).

Обставини надання спецдозволу ТОВ «Трендс Сістем» (а заразом і десяткам інших компаній) розслідує Державне бюро розслідувань (ДБР). Кримінальне провадження №62019100000001655 (в якому особі не повідомлено про підозру) відкрили в листопаді 2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем, якщо воно спричинило тяжкі наслідки). В листопаді 2021 року Голосіївський районний суд продовжив термін досудового розслідування на 12 місяців, відтак, слідство має закінчитися в листопаді 2022 р..

Мовою судового документу:

«Під час розслідування встановлено, що службові особи Державної служби геології та надр України (далі Держгеонадра) та інших державних установ, які здійснюють повноваження у сфері надрокористування, зловживаючи службовим становищем, діючи в інтересах третіх осіб та за попередньою змовою з останніми, незаконно сприяють у наданні спеціальних дозволів на користування надрами ряду підконтрольних їм юридичних осіб.

За наявними оперативними даними, безпосередньо перед зміною складу Кабінету Міністрів України та керівників центральних органів влади, у тому числі і Державної служби геології та надр України в оперативному порядку, з порушенням законодавчо визначеної процедури було організовано видачу 20-ти спеціальних дозволів на видобуток «вуглеводнів», тобто нафти, газу, газового конденсату тощо, на території Полтавської, Сумської, Харківської, Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей.

При цьому юридичні особи, на які було видано спеціальні дозволи було зареєстровано на афілійованих із «бек-офісом» підставних осіб».

Такі спеціальні дозволи, за матеріалами слідства, було надано більше ніж 70 компаніям, зокрема і ТОВ «Трендс Сістем» (повний список дивіться в ухвалі). До цього ж переліку потрапили компанії, до яких Рада національної безпеки та оборони України в березні 2021 року застосувала санкції (згодом їм анулювали спецдозволи, що спричинило хвилю судових позовів проти Президента Володимира Зеленського і Держгеонадр).