Справу про заволодіння коштами ДП Укрбурштин передали до суду

Справу про заволодіння коштами ДП Укрбурштин передали до суду

24.02.2023 Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерували до суду справу стосовно трьох осіб, обвинувачених у вчиненні корупційних злочинів та підробці документів, що призвели до замаху на заволодіння коштами ДП «Укрбурштин». Повідомляють в НАБУ.

Йдеться про:

  • директора ДП «Укрбурштин»* – ч. 2 ст. 15, ч. 4, ч. 5 ст. 191; ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 383 КК України;
  • фізичну особу (організатора корупційної схеми) –  ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 4, ч. 5 ст. 191; ч. 3 ст. 27, ч. 1 ст. 366; ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 358; ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 383 КК України;
  • директорку ТОВ – ч. 2 ст. 15, ч. 4, ч. 5 ст. 191, ч.1 ст. 366, ч. 4 ст. 358 КК України.

* посади вказані на момент вчинення злочину.

Слідство встановило, що у вересні 2020 року дочірнє підприємство «Укрбурштин», засновником якого є державна акціонерна компанія «Українські поліметали» (100% акцій належать державі), уклало договір відповідального зберігання науково-технічної документації вартістю 58,764 млн грн, власником якої нібито було ТОВ. Надалі директор ДП інсценував викрадення документів, заявивши про це в поліцію. У такий спосіб в ДП «Укрбурштин» утворився борг перед ТОВ на понад 59 млн грн. Після цього співучасники злочину ініціювали відкриття справи про банкрутство Укрбурштину, щоб згодом стягнути кошти боргу через відповідну процедуру.

Як згодом з’ясували детективи, ніякої документації насправді не існувало. Організатором цієї корупційної схеми слідство вважає фізичну особу, яка мала вплив на директора ДП. Ця особа розробила план заволодіння коштами Укрбурштину, розподілила ролі між іншими учасниками злочину та поетапно давала вказівки про укладення правочинів та перерахунок коштів за фактично ненадані послуги на рахунки підконтрольних йому суб’єктів господарювання.

Хоча обвинувачені фізично не одержали кошти ДП, вони виконали всі необхідні для цього дії. Це й дозволило слідству інкримінувати їм організацію закінченого замаху на заволодіння майном ДП «Укрбурштин».

За час розслідування детективи встановили нові факти і повідомили про підозру у вчиненні злочину за додатковими статтями КК України.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо, раніше ми писали про чергову справу про банкрутство ДП «Укрбурштин».