БурПром не заплатить обіцяні 36 млн грн за ділянку Єльне

БурПром не заплатить обіцяні 36 млн грн за ділянку Єльне

Спецдозвіл виставили на повторний аукціон, який відбудеться за два тижні

 

Державна служба геології та надр України позбавила компанію ТОВ «БурПром» права на отримання спецдозволу на користування бурштиноносною ділянкою Єльне в Рівненській області. Повідомляє Інформаційне агентство NADRA.INFO із посиланням на Наказ Голови Держгеонадр Романа Опімаха №101 від 01.03.2023.

До БурПрому перейшло право купити і отримати спецдозвіл на ділянку Єльне після того, як переможець аукціону ТОВ «Юа Коалтрейдкомпані» не заплатило за лот обіцяні 100 млн грн. Втім, ТОВ «БурПром» (цінова пропозиція – 36 млн грн) відмовилося підписати новий протокол торгів, і втратило право купити спецдозвіл замість Юа Коалтрейдкомпані. Обидві компанії втратили також гарантійні внески – по 1,3 млн грн кожна.

БурПром володіє двома дійсними спецдозволами на бурштиноносні надра. Компанія входить до групи Amber Galbin Group (АМБЕР ГАЛЬБІН). На YouTube-каналі цієї групи вийшло лютневе інтервʼю Романа Опімаха, присвячене успіхам легалізації бурштиновидобувної галузі.

До Amber Galbin Group входять пʼять компаній, які спільно контролюють 20 бурштинових спецдозволів:

  • ТОВ «БурПром» (2 спецдозволи)
  • ТОВ «Земресурсінвест» (7)
  • ТОВ «Західземресурс» (6)
  • ТОВ «Потенціал-Полісся» (4)
  • ТОВ «Кністер Груп» (1)

ТОВ «БурПром» і ТОВ «Земресурсінвест» через ТОВ «Гальбин Інвест Груп» контролює Ольга Рудьковська (Земресурсінвест – разом з Оксаною Богельською), імовірно повʼязана з екс-міністром транспорту та зв’язку України в 2006-2007 роках, народним депутатом Верховної ради України IV, V, VII скликань Миколою Рудьковським (№80 у ТОП-100 найбагатших українців за 2021 рік за версією журналу НВ). Звʼязок Ольги Рудьковської з Миколою Рудьковським в компанії Гальбин Інвест Груп не підтвержують, але і не спростовують.

ТОВ «Західземресурс», ТОВ «Кністер Груп» і ТОВ «Потенціал Полісся» в однаковій пропорції контролюють Оксана Богельська (25%) і Леся Примушко (75%). Леся Примушко також є директоркою вже згаданого ТОВ «Гальбин Інвест Груп».

17.03.2023 Держгеонадра знову розіграють спецдозвіл на ділянку Єльне. Стартова ціна, як і на першому аукціоні – близько 6,6 млн грн. А от гарантійний внесок подвоївся: для участі в торгах кожному охочому доведеться викласти по 2,6 млн грн. Зареєструватися можна за посиланням.