Smart Energy: Блокування групи позбавить Україну 1,3 млрд грн податків і 135 млн кубів газу до кінця року

Smart Energy: Блокування групи позбавить Україну 1,3 млрд грн податків і 135 млн кубів газу до кінця року

Новини компаній

В Smart Energy підрахували втрати, яких понесе Держава Україна в 2023 р. від зупинки газовидобувних потужностей групи. Повідомляє ІА NADRA.INFO із посиланням на реліз Smart Energy.

В групі прогнозують, що через зупинку дії спеціальних дозволів на видобуток вуглеводнів на  Островерхівському та Васищівському родовищах приватних газовидобувних компаній «Укргазвидобуток» і «Пром-Енерго Продукт», лише до кінця 2023 року державний та місцеві бюджети можуть втратити 1,3 млрд гривень надходжень, а енергетична система – 135 млн м³  газу.

В групі нагадують, що 12 квітня та 4 травня 2023 року Держгеонадра видали накази про зупинку дії спеціальних дозволів для компаній групи Smart Energy, які працюють на Харківщині. Через що газовидобувні підприємства одразу ж змушені були повністю зупинити свою діяльність. Відтоді держава щодня недоотримує майже 450 тисяч м³ газу, а державний та місцеві бюджети – майже 5,5 млн грн податків.

Підставою для зупинки спецдозволів стали, на думку групи, неправомірні дії Міністерства юстиції України, які «в порушення міжнародного та українського законодавств примусово видалили з реєстрів нових бенефіціарних власників компаній і повернули колишнього бенефіціара Новинського В.В».

Зупинка роботи діючих свердловин з великою ймовірністю матиме негативні наслідки у майбутньому, оскільки свердловини не зможуть працювати з попередньою продуктивністю. Більше того, існує реальний ризик взагалі не відновити роботу деяких свердловин і тим самим втратити можливість видобутку частини вже виявлених запасів газу та конденсату.

«Для країни, яка перебуває у стані війни, вкрай важливим є наповнення бюджету, адже ці витрати, у тому числі, йдуть і на забезпечення нашої обороноздатності. Тому для нас не зрозуміло, чому державні органи не враховують ті ризики і втрати, які держава безпосередньо понесене в наслідок зупинки спецдозволів і припинення діяльності працюючого бізнесу», — зазначив в.о. генерального директора групи Smart Energy Олексій Заєць.

Окрім цього, зупинка двох працюючих підприємств в регіоні, який перебуває під постійними обстрілами ворога, може призвести до посилення соціальної напруги. Адже без роботи через певний час можуть залишитись 150 людей, які мають утримувати родини в цей складний час. Також через припинення діяльності газовидобувних підприємств без замовлень залишаться сервісні компанії та представники місцевого бізнесу. До того ж, компанії групи Smart Energy не зможуть надавати допомогу місцевим громадам та ЗСУ, що також вкрай важливо в умовах війни. Для прикладу, компанія «Укргазвидобуток» у 2022 році на ці потреби виділила 19,2 млн грн.

В групі нагадують, що у 2022 році компанії Smart Energy в Харківському регіоні, після нетривалої зупинки з міркувань безпеки, відновили свою роботу аби продовжити необхідний для країни видобуток газу та наповнювати бюджети. Також нагадують, що «Смарт-Холдинг» раніше заявив, що заперечує будь-які звинувачення у бік бізнесів Групи в деструктивній діяльності чи закиди щодо начебто фінансування тероризму й готовий протистояти наклепу та свавіллю усіма законними способами.

 

Довідка (дані Smart Energy)

Група компаній Smart Energy входить до складу інвестиційної групи Smart Holding, реалізує проєкти з розвідки та промислової розробки родовищ вуглеводнів та належить до п’ятірки найбільших приватних газовидобувників України, сумарно видобуваючи до початку російської військової агресії понад 1 млн м³ газу на добу.

Нафтогазовий напрям Smart Energy представлений компанією «Укргазвидобуток» (Харківська область), а також публічною британською компанією Enwell Energy. У свою чергу, активи Enwell Energy працюють на Полтавщині – це Представництво «Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед» і «Аркона Газ-Енергія», а також на Харківщині – компанія «Пром-Енерго Продукт».