Волинська обласна прокуратура: спецдозвіл на Старо-Вижівське родовище продали незаконно

Волинська обласна прокуратура: спецдозвіл на Старо-Вижівське родовище продали незаконно
Зображення асоціативне

Волинська обласна прокуратура наполягає на визнанні недійсними результатів аукціону з продажу спецдозволу на користування надрами на території «Старовижівського Буковелю». Повідомляють на офіційному сайті прокуратури.

Спецдозвіл на користування 
Старо-Вижівським родовищем піску
Держгеонадра розіграли 17.01.2024

Ковельська окружна прокуратура звернулася до Господарського суду міста Києва із позовом в інтересах держави до Державної служби геології та надр України і суб’єкта господарювання, аби визнати незаконним та скасувати наказ Держгеонадр, визнати недійсними результати проведення аукціону, договір купівлі-продажу спеціального дозволу на користування надрами та цей спеціальний дозвіл.

Прокурори встановили, що всупереч вимогам законодавства про охорону природно-заповідного фонду Державна служба геології та надр України  у січні 2024 року на електронному аукціоні продала приватному підприємству спеціальний дозвіл на користування надрами для видобування піску Старо-Вижівського родовища.

Родовище ж розташоване в межах лісового фонду Дубечненського лісництва філії «Ковельське лісове господарство» ДСГП «Ліси України» на території загальнозоологічного заказника місцевого значення «Смолярівський» – і його розробка у подальшому може призвести до знищення об’єкта природно-заповідного фонду.

Аукціон з продажу дозволу 
на Старо-Вижівське родовище 
критикував Руслан Стрілець

Окрім того, родовище знаходиться на пам’ятці археології «Галина Воля-1» – стоянці доби мезоліту в урочищі «Семенова Гора», яка внесена до Переліку нововиявлених об’єктів археологічної спадщини Волинської області і взята під охорону держави.

На правах реклами

КУПУЙ СПЕЦДОЗВОЛИ НА КОРИСТУВАННЯ НАДРАМИ ТУТ

Прокурори в суді наполягатимуть на незаконності та неприпустимості розробки родовища на території заказника.