Ковальська не змогла купити родовище гранітів зі знижкою -25%

Ковальська не змогла купити родовище гранітів зі знижкою -25%
В карʼєрі на Коростенському родовищі (ділянка Коростень-Щорсівська). Джерело фото: https://www.facebook.com/ukrquarries

Відтак спецдозвіл може бути продано зі знижкою -50%

У вівторок, 25.06.2024, в електронній системі АТ «Прозорро.Продажі» було заплановано проведення двох аукціонів Державної служби геології та надр України з продажу спецдозволів на користування надрами. Повідомляє NADRA.INFO із посиланням на дані майданчика UBIZ.ua, акредитованого Прозорро.Продажі.

Оскільки торги були повторними, початкову вартість лотів було знижено на 25% у порівнянні з першими аукціонами 06.06.2024. Однак жодні торги не відбулися:

Обидва лоти виставлять на другі повторні аукціони ще на 25% дешевше.

Єдиний учасник перших і повторних торгів із продажу ділянки Коростень-Щорсівська-ІІ Коростенського родовища – ПрАТ «Транснаціональна корпорація «Граніт» (ТНК Граніт), належить до групи Ковальська Олександра і Сергія Пилипенків.

ТНК Граніт розробляє сусідню ділянку Коростенського родовища:

Чинний спецдозвіл ТНК Граніт на Коростень-Щорсівську ділянку (4076) закінчується в 2026 р.. Контури нанесено умовно

Саме ТНК Граніт ініціювала аукціон з продажу другої ділянки Коростенського родовища.

Державним балансом запасів корисних копалин України «Камінь будівельний» станом на 01.01.2024 року обліковано запаси гранітів Коростень-Щорсівської-ІІ ділянки Коростенського родовища у кількості (тис.м3 ), за категоріями: А+В+С1 – 7 471 (код класу 111), у т.ч.: А – 3 419, В – 1 579, С1 – 2 473 (джерело).

Нагадаємо, в Україні діє правило, за яким аукціон з продажу спецдозволів на користування надрами може відбутися тільки за умови участі двох зареєстрованих учасників.

Раніше ми писали, що група Ковальська зібрала чи не найбільший в Україні банк родовищ піску в руслах річок Десни та Дніпра. Щоправда, в Офісі генерального прокурора є сумніви щодо законності надання деяких спецдозволів за процедурою апробації запасів корисних копалин. В лютому 2024 р. Ковальська приєдналася до НАДПУ.