Пинязевицькі й Коростенське родовища гранітів залишаються під контролем Новел Пром
Родовища гранітів Пинязевицьке, Пинязевицьке-ІІ, Пинязевицьке-ІІ ділянка-Північна і Коростенське (Стремигородське) поки що залишаються під контролем ТОВ «Новел Пром» Марка Трабулсі. Повідомляє NADRA.INFO із посиланням на оновлені дані Державної служби геології та надр України (Держгеонадра, ДГН).
Як ми писали раніше, на початку жовтня ДГН погодила відчуження спецдозволів від АТ «Малинський каменедробильний завод», ПрАТ «Пинязевицький карʼєр» і АТ «Коростенський карʼєр» на користь ТОВ «Новел Пром». Продаж дозволів намагалася оскаржити підсанкційна кіпрська компанія. Відчуження збіглося в часі з оголошенням підозр директорам підприємств-продавців.
Незабаром стало відомо, що із заявами про отримання згаданих спецдозволів до Держгеонадр звернулися ТОВ «Коростенська видобувна компанія» і ТОВ «Малинська видобувна компанія» засновника інвестиційного холдингу Alumeta Group, власника Броварського алюмінієвого заводу Сергія Шапрана. Згодом у реєстрі ДГН ці заяви отримали статус «без розгляду»:
Про нові заяви станом на 14:00 26.10.2024 не повідомлялося.
Нагадаємо, АТ «Малинський каменедробильний завод», ПрАТ «Пинязевицький карʼєр» і АТ «Коростенський карʼєр» належали до групи компаній UNIGRAN Ігоря Наумця, який влітку 2022 р. заявляв про рейдерську атаку на видобувний бізнес. В січні-лютому 2023 р. власницею низки компаній групи стала громадянка Великобританії Елена Калпа. В травні 2023 р. до Наумця і Калпи було застосовано санкції РНБО, користуватися надрами їхнім українським компаніям заборонили. Право на видобування гранітів поновили тільки наприкінці серпня 2024 р. після того, як РНБО вивела спецдозволи з-під санкцій (про деякі наслідки санкційного блокування читайте за посиланням).
Днями Державна служба України з питань праці анулювала ліцензію ТОВ «Юнігран-Сервіс» на виробництво вибухових матеріалів промислового призначення.
Читайте також, які 54 родовища змінили користувачів на вторинному ринку спецдозволів, і що про ціну відчуження прав користування надрами кажуть в ДНВП «Геоінформ України».