Єгор Перелигін склав повноваження керівника ОГХК

Єгор Перелигін склав повноваження керівника ОГХК
Джерело фото: https://www.facebook.com/yegor.perelygin

Єгор Перелигін, який протягом 2021-2025 рр.. двічі очолював АТ «Обʼєднана гірничо-хімічна компанія», склав повноваження т.в.о. голови правління товариства. Про це він написав у Facebook:

«Завершується шлях довжиною у 4 роки.

Я вдячний всім, хто були поруч.

Мені дуже пощастило з колективом, командою та друзями.

Це були дуже непрості 4 роки.

Я завершую цей шлях, впевненим, що ми зробили максимум. Приватизація, важка реструктуризація кредиту та успішне виконання програми погашення заборгованості у 2024 році, виведення іршанського ільменіту на новий рівень на північноамериканському ринку, розбудова нових ланцюгів постачання під час повномасштабної війни, виведення підприємства на прямі поставки «грандам» цирконової індустрії та зростання реалізації цирконових продуктів на 276% у 2024 році, закриття боргів за е/е на суми більше 120 млн грн, розбудова нової ділянки переробки формувальних пісків, та багато іншого.

Я жив, дихав, горів цим підприємством.

Дякую», – написав Єгор Перелигін.

Нагадаємо, в 2018-2019 рр.. Перелигін керував компанією Петро-Консалтінг (сьогодні ТОВ «Європейський літій Україна»), яка володіла спецдозволом на видобування літієвих руд родовища Шевченківське. Вперше очолив ОГХК в серпні 2021 р. – за півтора тижні до першої спроби Фонду держмайна приватизувати компанію. Вдруге – в червні 2024 р.. Посаду заступника голови правління обіймає Дімітрі Каландадзе.

Три аукціони з приватизації ОГХК в 2021 р. не відбулися. Продати компанію вдалося лише восени 2024 р., коли 100% акцій ОГХК за 3 938 351 581 грн викупило ТОВ «Цемін Україна» з групи NEQSOL Holding Насіба Хасанова (Азербайджан). АМКУ ще не дав згоду на концентрацію.

В користуванні ОГХК – три ділянки надр із покладами титановмісних руд та супутніх компонентів:

  • Межирічне родовище (ділянки Осинова, Букінська та Юрська; Житомирська обл.; титанові руди, пісок) – спецдозвіл № 6027 до 2035 р.;
  • Малишевське родовище (ділянки Західна, Центральна і Східна; Дніпропетровська обл.; піски циркон-рутил- ільменітоносні; супутні корисні компоненти: п’ятиокиси танталу, ніобію, ванадію, окис скандію та окис гафнію; супутні корисні копалини: ставроліт, дистен, силіманіт, пісок) – № 6028 до 2043 р.;
  • Селищанська ділянка (Житомирська обл.; титанові руди) – № 5269 до 2026 р..

Компанія входить до Комітету надрокористування Європейської Бізнес Асоціації (European Business Association, EBA).