Група Нафтогаз: Збільшення газовидобутку може додавати +3% до річного ВВП

Група Нафтогаз: Збільшення газовидобутку може додавати +3% до річного ВВП
Отто Ватерландер, головний виконавчий директор Групи Нафтогаз

Реалізація наявного портфелю проектів українських газовидобувних компаній здатна привести до зростання видобутку газу до 30 млрд куб. м газу на рік впродовж 10-ти років, що дасть змогу повністю відмовитися від його імпорту. Таке зростання виробництва призведе до створення 22 тис. нових робочих місць в секторі, збільшення відрахувань до бюджету на 145 млрд грн та зростання ВВП на 345 млрд грн. Про це повідомляють в Департаменті з інтегрованих комунікацій Групи Нафтогаз з посиланням на незалежне дослідження, підготовленому на основі методології, розробленої міжнародною консалтинговою компанією KPMG в Україні.

“Нашим ключовим завданням було отримати загальний огляд ринку видобування природного газу в Україні та проаналізувати ефект від впровадження проектів на економіку країни в цілому. За основу було взято економіку України в 2018 році, для якої ми змоделювали взаємозв’язки між різними секторами економіки таким чином, щоб зміни в певному секторі впливали якісно і кількісно на інші сектори. Сценарії також дали можливість оцінити вплив проектів окремих регіонів на економіку України в цілому. В одній моделі ми заклали сценарій розвитку, а в іншій – відсутність розвитку. Методологія аналізу полягала в зіставленні макроекономічного прогнозу для України за умови реалізації стратегії, та у випадку відсутності інвестиції в розвиток галузі”, – зазначив Олег Неплях, партнер, керівник галузевої практики енергетики та природних ресурсів KPMG в Україні.

Доступного для видобутку газу в надрах України за споживання 30 млрд куб. м на рік вистачить щонайменше ще на 30 років. Проте вітчизняна економіка наразі залишається залежною від імпорту енергоносіїв, що становить ризики для енергетичної та економічної безпеки держави.

“За останні п’ять років на закупівлю природного газу, нафти та нафтопродуктів Україна витратила понад $35 млрд. Якщо перевести ці цифри у національну валюту, то це майже 1 трлн гривень. Для порівняння: це трохи менше від запланованого доходу до бюджету на цей рік. Без сумніву, заміщення імпорту здатне суттєво підвищити енергетичну і економічну безпеку країни”, – сказав виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України Артем Петренко.

За останній рік за участі Уряду було знято обмеження, які не давали змогу реалізувати наявний ресурсний потенціал України раніше. Насамперед, йдеться про відкриття доступу газовидобувним компаніям до великих і перспективних нафтогазових ділянок як на суходолі, так і на морі – найбільш високопотенційному напрямі.

“Нафтогаз уже розпочав проекти на нових ділянках, довірених нам країною, – Юзівській площі, в Чорному морі, та ділянках у межах угод про розподіл продукції. Ми розраховуємо наростити до 600 млрд куб. м запасів газу впродовж наступних 5 років. Це означає не лише перехід від утримання видобутку газу до його сталого збільшення. Це також і значні ефекти для економіки країни: газовидобування може стати одним із її потужних двигунів. Ми залучаємо міжнародні інвестиції, експертизу та нові технології, щоб це стало реальністю. І сподіваємося, що будемо єдині в нашому баченні та наших прагненнях із усіма зацікавленими сторонами”, – зазначив Отто Ватерландер, головний виконавчий директор Групи Нафтогаз.

Для залучення інвестицій, зокрема міжнародних, у газовидобування важливим є впровадження фіскальних стимулів, продовження дерегуляції галузі та недопущення додаткового податкового навантаження на газовидобувні компанії.

“Для розвитку нафтогазової галузі України вкрай необхідне фіскальне стимулювання і передбачувана податкова політика. Тільки за таких умов компанії зможуть еволюціонувати, системно інвестувати у свій технологічний розвиток, підвищуючи ефективність і екологічність виробничої діяльності. За минулий рік ДТЕК Нафтогаз інвестував у розвиток вітчизняного газовидобутку близько 3 млрд грн, що є вагомим внеском у економічний та соціальний розвиток України, у наближення її енергетичної незалежності”, – повідомила Наталія Гребенюк, виконавчий директор ДТЕК Нафтогаз.

 

Читайте також: Аркона Газ-Енергія розпочала геофізичні дослідження на Свистунківсько-Червонолуцькому родовищі

Читайте також: Володимир Семенюк: Smart Energy розглядає можливість експансії на захід України

Читайте також: Миронівкабудмонтаж отримала спецдозвіл на видобування нафти і газу

 

Джерело фото: Департамент з інтегрованих комунікацій Групи Нафтогаз