Smart Energy оголосила виробничі результати групи за 2021 рік 

Smart Energy оголосила виробничі результати групи за 2021 рік 

Новини компаній

Група компаній Smart Energy оголошує виробничі результати за 2021 рік. Повідомляє NADRA.info із посиланням на офіційний прес-реліз групи.

За звітний період група:

  • видобула 390 млн м3 газу та 35 тис. т конденсату,  
  • ввела в роботу одну та розпочала буріння чотирьох нових свердловин,
  • успішно завершила два капітальні ремонти свердловин,
  • ввела в роботу після реконструкції інгібіторне господарство на Свиридівському родовищі та розпочала реконструкцію тимчасової замірно-сепараційної установки Мехедівсько-Голотовщинського родовища,
  • отримала незалежну оцінку запасів Свистунківсько-Червонолуцького родовища міжнародним консультантом DeGolyer and MacNaughton.

Середньодобовий видобуток вуглеводнів по компаніях групи в 2021 році:

  Газ, тис. м3/добу Конденсат, т/добу
2021 2020 %  2021 2020 %
Enwell Energy
Представництво «Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед» 557,5 520,0 +7,2 81,2 76,4 +6,3
ТОВ «Пром-Енерго Продукт» 73,4 85,4 -14,0 3,2 4,0 -19,2
ПрАТ «Укргазвидобуток» 437,9 489,1 -10,5 12,5 14,4 -12,7
По групі Smart Energy 1 068,8 1 094,5 -2,3 96,9 94,8 +2,2

Отже, за 2021 рік загальний обсяг видобутку природного газу компаніями групи склав 390,1 млн м3, трохи знизившись проти видобутку 2020 року (-2,6%). Водночас, Smart Energy наростила сукупний обсяг видобутку газового конденсату на 2%: з 34,7 тис. т у 2020 році до 35,4 тис. т у 2021 році. Також група збільшила виробництво скрапленого пропан-бутану на 3,6% до 9,5 тис. т (9,2 тис. т за 2020 рік).

У минулому році продовжилось нарощення видобутку в Полтавському регіоні завдяки введенню в роботу в лютому 2021 року свердловини №25 на Свиридівському родовищі. Позитивній виробничій динаміці також посприяло встановлення нових компресорів на свердловині №61 цього ж родовища. Водночас, спад обсягів видобутку зафіксовано в Харківському регіоні. Його причина – природне зниження пластової енергії продуктивних горизонтів. Для утримання обсягів видобутку на стабільному рівні в листопаді минулого року на Островерхівському родовищі було розпочато буріння свердловини №29 (проєктна глибина – 4 650 м), а на третій квартал 2022 року заплановано буріння свердловини №30.

У 2021 році на Полтавщині на Свиридівському родовищі, окрім введення в роботу свердловини №25, було розпочато буріння свердловини №29. Її фактична глибина склала 5 450 м. Першочергово свердловина націлена на розвідку покладів горизонту В-22 візейського ярусу і на цей момент проходять її випробовування. За їх результатами свердловина буде підключена до установки з підготовки газу для подальших виробничих випробувань та оптимізації параметрів її роботи.

У вересні минулого року на цьому ж родовищі було розпочато буріння свердловини №31, проєктною глибиною 5 250 м. Наразі пробурено 5 100 м. Свердловина є розвідувальною та націлена на розвідку та розробку горизонтів В-21 та В-22 візейського ярусу, продуктивність яких підтверджена пробуреними поруч свердловинами. Буріння заплановано завершити до кінця 1 кварталу 2022 року. За умови успішного випробовування введення свердловини в роботу очікується в 2 кварталі поточного року.

Наприкінці 2021 року відбулися зупинки свердловин №2 Свиридівського родовища та №109 Мехедівсько-Голотовщинського родовища на Полтавщині. Наразі проводяться капітальні ремонти зазначених свердловин з метою відновлення їх роботи. 

На Свистунківсько-Червонолуцькому родовищі, також на Полтавщині, триває буріння першої свердловини Smart Energy – свердловини №4. Її проєктна глибина складає 5 565 м. Наразі пробурено 5 260 м. Первинним завданням свердловини №4 є встановлення промислового значення покладів вуглеводнів горизонту В-22, а також дослідження горизонтів В-16 і В-21 візейського ярусу. Завершення буріння заплановано на середину 2022 року. На початку поточного року також заплановано завершити польовий етап 3D-сейсміки на цьому родовищі з подальшими інтерпретацією та обробкою зібраних даних. 

Розпочата в 2021 році реконструкція тимчасової замірно-сепараційної установки (ТЗСУ) триває на  Мехедівсько-Голотовщинському родовищі без зупинки роботи обладнання. За результатами модернізації тут буде оновлено обладнання установки стабілізації конденсату та збільшено ємкісний парк газового конденсату і пропан-бутану. Роботи мають на меті підвищити загальну ефективність ТЗСУ, покращити якість підготовки продукції та збільшити вилучення скрапленого пропан-бутану, водночас зменшивши викиди в навколишнє середовище.

 «Минулий рік став роком повернення до звичного режиму роботи та роком зростання ціни на природний газ. Це дозволило нам збільшити нашу активність у напрямку реалізації виробничої програми, проте результати цих дій ми побачимо щонайменше за рік і за умови стабільності податкової політики та інвестиційного клімату в країні», – прокоментував Сергій Глазунов, Генеральний директор групи компаній Smart Energy.

 

Довідково

Група компаній Smart Energy входить до складу інвестиційної групи Smart Holding, реалізує проєкти з розвідки та промислової розробки родовищ вуглеводнів та належить до п’ятірки найбільших приватних газовидобувників України, сумарно видобуваючи понад 1 млн м3 газу на добу.

Нафтогазовий напрям Smart Energy представлений компанією «Укргазвидобуток» (Харківська область), а також публічною британською компанією Enwell Energy. У свою чергу, активи Enwell Energy працюють на Полтавщині – це Представництво «Регал Петролеум Корпорейшн Лімітед» і «Аркона Газ-Енергія», а також на Харківщині – компанія «Пром-Енерго Продукт».

Кінцевим бенефіціаром групи є народний депутат Верховної  Ради України, бізнесмен Вадим Новинський.

Вадим Новинський також є власником компанії “Смарт Граніт”, яка видобуває граніти і гнейси на Передаточнинському родовищі в Запорізькій області, а також нещодавно перемогла на торгах і в грудні 2021 р. отримала спецдозвіл на Андріївське родовище гранітів у Донецькій області.

Також компанії Новинського ТОВ “Віджи Фармінг” і ТОВ “Віджи Продакшн” є власниками спецдозволів на питні і технічні підземні води.

 

 

Читайте також: Карʼєри Міністерства юстиції: що і скільки видобувають підприємства кримінально-виконавчої служби?

Читайте також: Новий директор, позов ДКЗ, 200 мільйонів для підрядників: що коїться в ДП “Бурштин України”?

Читайте також: Роман Кац: “На одному родовищі ліворуч – вапняк державного значення, а за 500 метрів праворуч – місцевого. На що це схоже?!”

Читайте також: SMART GRANIT збільшив видобуток і переробку гранітів на 67%

 

Джерело фото: прес-служба Smart Energy