Два комбінати недоплатили податків на 10 млрд грн: сліди ведуть в Монако

Два комбінати недоплатили податків на 10 млрд грн: сліди ведуть в Монако

Кримінальні надра

Бюро економічної безпеки викрило гірничо-збагачувальні комбінати одного з олігархів в ухиленні від сплати 10 млрд грн податків

Співробітники Бюро економічної безпеки України проводять слідчі дії, обшуки в адміністративних та офісних будівлях 2 гірничо-збагачувальних комбінатів, які здійснюють первинну переробку корисних копалин. Підприємства підозрюються в умисному заниженні рентної плати за користування надрами на 10 млрд грн. Повідомили Інформаційному агентству NADRA.INFO в БЕБ.

Ці ГЗК та ще десяток товариств належать до групи пов’язаних суб’єктів господарювання. Їхнім єдиним кінцевим бенефіціарним власником є один із найбагатших олігархів України, який фактично перебуває в Монако.

Обшуки проводяться з метою збору доказової бази. Крім того, із залученням спеціаліста та експерта-хіміка проводяться огляди родовищ та виробничих потужностей з переробки корисних копалин гірничо-збагачувальних комбінатів. Відібрано зразки «бідної руди» та концентрату для проведення комплексних експертиз.

У ході досудового розслідування детективи БЕБ з’ясували, що службові особи одного з цих підприємств у період 2018-2021 років занизили податкові зобов’язання з рентної плати за користування надрами на суму майже 7,6 млрд грн.

Слідством встановлено, що службовці іншого товариства також умисно занизили податкові зобов’язання з рентної плати за користування надрами на суму понад 2,7 млрд грн. Такі дії порушників призвели до фактичного ненадходження до Державного бюджету України коштів в розмірі понад 10 млрд грн.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками порушення передбаченого ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів, обов’язкових платежів) здійснюють детективи Головного підрозділу детективів Бюро економічної безпеки України за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора за оперативного супроводу співробітників СБУ. Факти ухилення від сплати податків встановлено у співпраці зі співробітниками Державної податкової служби України.

В БЕБ також нагадали, що співробітники Бюро аналізують фінансово-господарську діяльність компаній, які належать впливовим українським бізнесменам, народним депутатам та пов’язаним з ними особам. Загалом це понад 100 осіб, які тривалий час ведуть бізнес в Україні і збагачуються за рахунок ухилення від сплати податків та інших економічних злочинів. За крадені кошти вони купують собі елітні об’єкти нерухомості, яхти, під час війни відпочивають у Монако та ведуть розкішне життя в інших країнах Європи. Співробітники БЕБ відпрацьовують ризиковий бізнес в багатьох галузях економіки: гірничо-видобувної, сільського господарства, хімічної промисловості тощо. Наразі детективи БЕБ здійснюють досудові розслідування в декількох кримінальних провадженнях щодо згаданих правопорушень.

Нагадаємо, у вересні в Бюро заявили, що підозрюють філію одного з державних акціонерних товариств у несплаті 1,3 млрд грн податків. Ідентифікуючі ознаки, згадані в релізі БЕБ, небагатозначно вказують на те, що йдеться про філію «Центр управління промисловістю» (ЦУП) Укрзалізниці, діяльність якої «полягає в забезпеченні потреб підприємств критичної інфраструктури у постачанні щебеню, піску, шпал, інших виробів тощо».

 

 

Зображення новини асоціативне