Суд розблокував родовище графіту в Хмельницькій області

Суд розблокував родовище графіту в Хмельницькій області

Знято перепону, яка заважала ТОВ «Спис Україна» отримати спецдозвіл на видобування графітової руди на Городнявській ділянці Буртинського родовища. Повідомляє Інформаційне агентство NADRA.INFO із посиланням на постанову Шостого апеляційного адміністративного суду. ШААС скасував рішення Окружного адміністративного суду міста Києва, який у вересні на прохання ТОВ «Гео-Інвест Консалтинг» заборонив Державній службі геології та надр України видавати цей спецдозвіл. Постанова ШААС вже набула законної сили.

Городнявська ділянка Буртинського родовища знаходиться в Хмельницькій області. Площа – 105 га. Гірничо-геологічні умови родовища сприятливі для відпрацювання його відкритим способом. Запаси графіту Городнявської ділянки Буртинського родовища враховані Державним балансом «Графіт» і станом на 01.01.2020 р. складають: руда (тис.т) – за кат.: В–28165,3, С1–85225,6, В+С1–113390,9, С2-16586,7, позабалансові – 9372,6; графіт (тис.т) – за кат.: В–1736, С1–4848,7, В+С1–6584,7, С2–898,9, позабалансові – 275,7.

За розрахунками ТЕО постійних кондицій на базі детально розвіданих запасів Городнявської ділянки Буртинського родовища може бути створене потужне підприємство з річною продуктивністю з видобутку і переробки руди в обсязі 1 млн.тонн і випуску графітового концентрату в кількості 55,9 тис.тонн. Строк забезпечення підприємства запасами – 130 років.

Нагадаємо, спецдозвіл на Городнявську ділянку Буртинського родовища Держгеонадр розіграла 31.03.2021. Перемогло ТОВ «Спис Україна» із турецьким корінням (близьке до групи ONUR, про інтерес компанії до українських надр ми писали тут). Ставка переможця 44,8 млн грн була удвічі вищою за пропозицію другого номера – ТОВ «Проспекторс» Сусанни Тритяченко (22,2 млн грн). Спис Україна підписали договір купівлі-продажу спецдозволу ще 21.04.2021, втім спецдозвіл не було надано. Заборонити надання спецдозволу суд просили власники земельних ділянок в межах контуру об’єкта надрокористування – ТОВ «Кислотоупор ЛТД» і Олег Тритяченко.

Перша заборона надавати спецдозвіл переможцю торгів була накладена в червні 2021 року і діяла до серпня 2022, коли її скасував Верховний суд (про це в матеріалі Туркам дали зелене світло на шляху до українського графіту). Проте отримати спецдозвіл ТОВ «Спис Україна» не встигло: за два тижні ОАСК знову заборонив Держгеонадр видавати документ, цього разу вже на прохання ТОВ «Гео-Інвест Консалтинг» (власником якого також є Олег Тритяченко, читайте Землевласник вдруге заблокував надання спецдозволу на родовище графіту).

ТОВ «Спис Україна» було засновано в 2010 році з назвою «Глорія Джинс Кофіс Львів» (під таким брендом працює популярна львівська кавʼярня). До липня 2020 р. власником товариства було вказано Караахметоглу Емре – головного координатора групи Onur в Україні. З липня 2020 до квітня 2021 р. одноосібним засновником і власником компанії був громадянин Туреччини Чакмак Фират.

Станом на 08.09.2022 структура власників ТОВ «Спис Україна» виглядає так (дані YouControl):

Засновники/Учасники:

  • 37,5% – АТ “Онур Тааххут Ташимаджилик Іншаат Тіджарет Ве Санаї Анонім Ширкеті” (Туреччина, Чанкая, місто Анкара);
  • 30% – ТОВ “Япи Туризм Ве Тіджарет” (Туреччина, Чанкая, місто Анкара).
  • 17,5% – АТ “Оздогу Сарп Іншаат Маденджілік Турізм Ташимаджилик Ве Тіджарет Анонім Шіркеті”  (Туреччина, Чанкая, місто Анкара);
  • 10% – АТ “Четін Ішлетмелері Іншаат Тааххют Проже Мюхендіслік Ташимаджилик Турізм Маденджілік Тіджарет Ве Санаї Анонім Шіркеті” (Туреччина, Чанкая, місто Анкара);
  • 5% – Караахметоглу Емре(Україна, Львів);

Кінцеві бенефіціарні власники (всі – Туреччина): Кавак МуратЧетінджевіз Онур. Статутний капітал компанії 140 062 789,00 грн. Місто реєстрації Львів. Керівник – колишній власник Чакмак Фират. Компанія володіє 4 спецдозволами на користування надрами.

 

ТОВ «Гео-Інвест Консалтинг» засновано в 2019 р.. Статутний капітал 160 000 грн. Реєстрація – м. Київ. Власник – Тритяченко Олег. Керівник – Веремєєнко Олексій. Спецдозволів на користування надрами компанія не має.

Нагадаємо, на початку серпня Австралійська Volt Resources заявила про відновлення виробництва графітової продукції в Україні, а 01.09.2022 керівник ТОВ «Заваллівський графіт», екс-заступник Голови Держгеонадр Роман Сарамага опублікував фото першої (з початку війни РФ проти України) продукції Заваллівського графіту.

Також спецдозволами на поклади графітової руди в Україні володіють ТОВ «Українська постачальна група» і ТОВ «Розвиток Побужжя» Валентини і Геннадія Буткевичів (Геннадій Буткевич – засновник корпорації АТБ та інвестиційної групи BGV Group).

 

 

Зображення новини асоціативне