Титановий бізнес Group DF вiдновив експорт ільменітового концентрату

Титановий бізнес Group DF вiдновив експорт ільменітового концентрату
Зображення асоціативне

Новини компаній

Підприємство титанового бізнесу Group DF — ТОВ «Межиріченський ГЗК» з активами з видобутку титановмістких руд у Іршанську (Житомирська обл.) отримало дозвіл Держслужби експортного контролю України на експорт 35 тис. тонн ільменітового концентрату до кінця 2022 року. Це дало можливість відновити експорт готової продукції, першу партію концентрату відправлено до Чехії. Про це повідомили в пресслужбі Group DF.

«Титановий бізнес Групи надав всі документи та отримав дозвіл на експорт власної продукції. Розпочато відвантаження ільменітового концентрату споживачам в ЕС. Розблокування експорту – абсолютно логічне рішення. Україна за 6 місяців 2022 року знизила експорт титановмісних руд та концентрату на 46,2%. Логіка ліцензування була зрозуміла, але обмеження шкодили галузі.

Без цього рішення про видачу дозволу ми не змогли б платити зарплати та надалі суттєво скорочували обсяги виробництва. Зростання експорту в будь-якій українській галузі зараз вкрай важливе для макроекономіки, для платіжного балансу та валютного курсу. У нашому випадку дуже важливим результатом буде не тільки експортна виручка, а також додаткові податки в центральний та місцеві бюджети, робочі місця.

Розблокування експорту означає, що ми продовжуватимемо допомагати місцевим громадам та армії. Наші підприємства титанової галузі – містоутворюючі, від них залежить життя цілих селищ. Ми не приховували, що через експортні обмеження та логістичні проблеми, які виникли під час війни, в титановому бізнесі відбулося падіння обсягів виробництва, тому зараз дуже важливо поступово вивести обсяги виробництво на довоєнний рівень. Лібералізація експорту та зняття штучних обмежень — це правильний крок з боку Уряду для відновлення економіки», – прокоментував Олег Арестархов, керівник департаменту корпоративних комунікацій Group DF.

Нагадаємо, що Держслужба експортного контролю України ввела обмеження на експорт окремих видів продукції своїм рішенням від 6 липня 2022 року (у відповідності з ст. 10 Закону України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання»).

Основними споживачами українського ільменітового концентрату залишаються Чехiя (52,18% поставок у грошовому вираженні), США (15,28%) та Китай (6,71%). Титановий бізнес є одним з ключових напрямків для Group DF. До нього входять ТОВ «Межиріченський ГЗК» та ТОВ «Валки-Ільменіт» (Житомирської обл.), а також Мотронівський ГЗК (Дніпропетровська область). З початку війни підприємства Group DF та  акціонер Дмитро Фірташ надали допомогу Україні в розмірі $9,7 млн. Окрім безпосередньо прямої допомоги армії та ТрО, найбільшими напрямами допомоги є відновлення інфраструктури та зруйнованих будинків, пряма гуманітарна допомога переселенцями та мешканцям постраждалих громад, забезпечення медикаментами 14 лікарень по всій Україні, забезпечення продуктами харчування та водою.

Як раніше повідомлялося, у  першому півріччі 2022 року підприємства титанового бізнесу Group DF видобули ільменітової руди 1,07 млн м3 та виробили 62 тис. тонн ільменітового концентрату.

В липні 2022 р. про відновлення експорту ільменітового концентрату також заявили в ТОВ ВКФ «Велта» Андрія Бродського

Нагадаємо, в квітні 2021 р. ТОВ “Межиріченський Гірничо-Збагачувальний Комбінат” (МГЗК), який входить до Group DF, перемогло в аукціоні з продажу спецдозволу на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку титанових руд на Селищанській ділянці в Житомирській області. За лот змагалися три учасники (крім Межиріченського ГЗК, це ТОВ “Демурінський ГЗК” і державне АТ “Об’єднана Гірничо-Хімічна Компанія”(ОГХК)). МГЗК запропонував за спецдозвіл 50,1 млн грн, ОГХК – 50 млн грн, ДемГЗК – близько 3,4 млн грн. Втім, Державна служба геології та надр України позбавила компанію з Group DF права купити спецдозвіл, який згодом отримала ОГХК. В Group DF заявили, що жодних законних підстав для перегляду підсумків аукціону не було, і оскаржили рішення Держгеонадр в суді. В травні 2022 р. Окружний адміністративний суд міста Києва (ОАСК) відмовився зобовʼязати Держгеонадр продати МГЗК спірний спецдозвіл на Селищанську ділянку. В червні 2022 р. Господарський суд міста Києва відклав розгляд справи до закінчення воєнного стану чи/або його скасування у встановлений законодавством порядку на всій території України або на території міста Києва.

 

 

Зображення новини асоціативне.