Головний офіс ОГХК обшукали: що закидають компанії?

Головний офіс ОГХК обшукали: що закидають компанії?

Що сталося? 

Два не повʼязані між собою джерела, зокрема в АТ «Обʼєднана гірничо-хімічна компанія» (ОГХК), повідомили NADRA.info, що в пʼятницю, 16.09.2022 в головному офісі ОГХК в Києві відбулися обшуки. Слідчі дії проводилися в рамках провадження №42022000000001137, відкритого 22.08.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою). 

 

Що закидають ОГХК?

Уявлення про суть претензій правоохоронців до Обʼєднаної гірничо-хімічної компанії можна скласти з копії ухвали Печерського районного суду міста Києва про дозвіл провести обшук, яку оприлюднило видання delo.ua в понеділок 19.09.2022. Із клопотанням дозволити проведення обшуку до суду звернулися з Офісу генерального прокурора. 

Як випливає з документу, правоохоронці розслідують начебто змову службових осіб ОГХК з невстановленими особами, які контролюють компанію-трейдера BioProfTech (Польща), директором якої є громадянин РФ. Мовляв, за заздалегідь розробленим злочинним планом, група осіб організувала розтрату майна державного підприємства: ільменітовий концентрат вартістю 6,5 млн дол. США, завантажений на судно MIGHTY MAUD начебто був вивантажений без розрахунку з ОГХК. Причому, цитата: «проведені заходи оперативного характеру свідчать, що вантаж з судна розвантажений у відкритому морі за методом рейдової перевалки «борт на борт» та поставлений кінцевому споживачу на території російської федерації», і службові особи ОГХК достовірно усвідомлювали, що умови контракту не будуть виконані, а грошові кошти не будуть сплачені.

 

Що кажуть в компанії? 

Ми звернулися до ОГХК із проханням про офіційні коментарі, щойно отримали підтвердження від другого джерела про проведені обшуки, і опублікуємо відповіді, щойно отримаємо їх.

Неофіційно, в ОГХК закиди на адресу компанії заперечують.  

«Замовником і кінцевим споживачем цієї партії ільменітового концентрату ОГХК була американська хімічна компанія Chemours. За моєю інформацією, саме Chemours фрахтувало судно. ОГХК навіть отримала офіційного листа від Chemours з підтвердженням того, що весь товар було доставлено. Також, наскільки мені відомо, станом на дату ухвали суду про обшук, ОГХК вже отримала розрахунок за відвантажену партію. Там було щось біля 20 тисяч тонн, і їх продали вище ринку. Не розумію суті претензій», – заявило джерело NADRA.info в ОГХК на умовах анонімності.

 

Контекст

В 2021 році Фонд державного майна України анонсував і кілька разів намагався провести аукціон з приватизації АТ «Обʼєднана гірничо-хімічна компанія». Стартову ціну встановили на рівні 3,7 млрд грн, і переконували, що ОГХК – жаданий для інвесторів обʼєкт. Проте жодна спроба продати компанії не була вдалою, навіть попри отримання спірного спецдозволу на Селищанську ділянку. Повідомлялося, що міжнародні інвестори чекають на надання гарантій з боку Кабінету Міністрів України щодо захисту великих інвестицій для переможця аукціону. Хоча інтерес до ОГХК декларувала 31 компанія, на кожен з трьох запланованих аукціонів допускалася лише одна (щоразу інша), чого було недостатньо для продажу активу. В липні 2022 року у ФДМУ заявили, що ОГХК залишається єдиним привабливим великим об’єктом для продажу і в період воєнного стану, його приватизація на прозорому приватизаційному аукціоні інституційному інвестору принесе багато переваг. Раніше в компанії визнали, що в 2021 р. частина продукції ОГХК потрапляла до РФ. В травні 2022 стало відомо, що компанії скоротили склад правління.

 

Зображення новини асоціативне. Джерело: https://cutt.ly/lVjeqgR