Демурінський ГЗК — у списку великої приватизації

Демурінський ГЗК — у списку великої приватизації
Фото: https://demgok.com/

Кабінет Міністрів України включив державну частку розміром 100% статутного капіталу ТОВ «Аерок» та державну частку розміром 100% статутного капіталу ТОВ «Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат» до переліку об’єктів великої приватизації. Повідомляють на офіційному сайті КМУ.

Найближчим часом Фонд державного майна України проведе аукціонні комісії, за результатами яких запропонує стартові ціни та умови продажу цих активів. А після затвердження стартових цін і умов продажу Кабінетом Міністрів України, Фонд державного майна виставить «Аерок» та «Демурінський ГЗК» на приватизаційні аукціони.

Поради покупцям карʼєрів 
читайте за посиланням

«Йдеться про дуже перспективні підприємства. Фонд держмайна зробив все необхідне для їхньої підготовки до приватизації: Фондом передано до статутного капіталу нерухоме та рухоме майно “Демурінський ГЗК”, що було вилучене рішеннями ВАКС окремо від корпоративних прав, по “Аероку” — успішно зняті арешти з корпоративних прав. На черзі продаж цих підприємств у максимально прозорий та конкурентний спосіб через відкриті онлайн-аукціони. Націоналізовані активи мають знайти нових ефективних власників, які розвиватимуть виробництво, створюватимуть нові робочі місця та даватимуть поштовх для розвитку територій та відбудови України. А отримані від їхньої приватизації гроші будуть направлені на відбудову нашої країни вже зараз», — зазначив Голова ФДМУ Віталій Коваль (попередній очільник Фонду заявляв, що приватизувати Демурінський ГЗК планують одночасно з АТ “Обʼєднана гірничо-хімічна компанія” – Ред.).

ТОВ «Аерок» — один із провідних виробників газобетонних виробів в Україні, має виробничі потужності у Київській та Львівській областях. Підприємство передали в управління ФДМУ рішенням Вищого антикорупційного суду у 2023 році. До того «Аерок» через «Групу ЛСР» (РФ) належав підсанкційному російському олігарху Андрію Молчанову. Відповідно до фінансового звіту підприємства за 2023 рік, вартість його активів становить 947 млн грн.

Про економічну складову 
при плануванні гірничодобувного 
підприємства читайте тут

ТОВ «Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат» — одне з провідних гірничо-збагачувальних підприємств в Україні, з 2006 року розробляє Вовчанське комплексне розсипне титано-цирконове родовище в Дніпропетровській області. Було передане в управління ФДМУ рішенням Вищого антикорупційного суду у 2023 році. До того належало російському мільярдеру Михайлу Шелкову. Відповідно до фінансового звіту підприємства за 2023 рік, вартість його активів становить 654 млн грн.

Про конфіскацію Демурінського ГЗК 
читайте в матеріалах NADRA.INFO 
тут, тут, тут, тут, тут, тут, тут,
тут, тут. Від березня 2024 р.
компанію очолює Володимир Федоренко

Нагадаємо, велика приватизація — це продаж державних активів балансовою вартістю понад 250 млн. грн. Протягом попередніх місяців Фонд держмайна вже провів аукціонні комісії з продажу готелю «Україна», АТ «Об`єднана гірничо-хімічна компанія» та державної частки у статутному капіталі ТОВ «Інвестиційний союз «Либідь» (ТРЦ «Ocean Plaza»). Аукціони з продажу цих активів будуть оголошені після затвердження стартових цін і умов продажу Кабінетом Міністрів. Всі аукціони відбуватимуться в державній електронній системі «Прозорро.Продажі». Гроші від приватизації державних підприємств спрямовуються в державний бюджет України, а від приватизації націоналізованих активів — у фонд ліквідації наслідків збройної агресії.

Нагадаємо, компанія «Юмджи Каолін» Ріната Ахметова перемогла в аукціоні Державної служби геології та надр України з продажу спеціального дозволу на ділянку первинних каолінів Іванківецька в Житомирській обл..

12.07.2024 відбудуться повторні аукціони з продажу спецдозволів на родовища граніту (стартову ціну лотів знижено на 50%).