Ділянки піску на Житомирщині і Волині можуть надати у користування без аукціону

Ділянки піску на Житомирщині і Волині можуть надати у користування без аукціону
Зображення асоціативне

Державна служба геології та надр України оголосила перелік ділянок надр місцевого значення, які пропонується надати у користування. Повідомляє NADRA.info із посиланням на Наказ Державної служби геології та надр  України від 28.06.2022 №210.

 Обидві ділянки – з покладами пісків:

  • Південна частина Ділянки № 1 Дідковицького родовища (Житомирська обл.) – видобування. Початкова ціна дозволу – 107 675,57 грн. По спецдозвіл до Держгеонадр звернулося ТОВ «Пол-Сенд». ТОВ «Пол-Сенд» засновано в 2018 р.. Статутний капітал 30 000 грн. Реєстрація – с. Ігнатпіль, Житомирська обл.. Кінцевий бенефіціарний власник – Олександр Забудько. Керівник – Анатолій Кушнерчук. Спецдозволів на користування надрами не має (анкетні дані YouControl).
  • Ділянка «Зимник» (Волинська обл.) – геологічне вивчення. Початкова ціна – 31 913,84 грн. Заявку про надання спецдозволу подав ФОП Статкевич Олександр Сергійович (Волинська обл., спецдозволів не має).
Джерело: https://www.geo.gov.ua/announcements/derzhavna-sluzhba-heolohiyi-ta-nadr-ukrayiny-oholoshuie-perelik-dilianok-nadr-mistsevoho-znachennia-iaki-proponuiutsia-dlia-nadannia-spetsialnykh-dozvoliv-na-korystuvannia-nadramy-12/

Якщо ці ділянки зацікавлять інших інвесторів, і до Держгеонадр протягом 30 робочих днів надійдуть нові заявки (крім ТОВ «Пол-Сенд» і ФОП Статкевич О.С. відповідно) – дозвіл виставлять на аукціон. Детально порядок отримання спецдозволів на надра місцевого значення без аукціону описаний в підпункті 3 пункту 8 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 № 615.

Заява щодо отримання спеціальних дозволів на користування надрами зазначених ділянок надр приймається від претендентів Державною службою геології та надр України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Антона Цедіка, 16.

Останній день подання заявок 28.07.2022 року до 16:00 години.

Зауважимо, у четвер 30.06.2022 о 16:00 сплив термін, відведений для подачі заявок на отримання спецдозволів на ділянки, оголошені 01.06.2022. Відповідно до інформації Держгеонадр станом на 16:30 30.06.2022, нових заявок не подано на жодну з 11 ділянок надр (цю інформацію може бути оновлено пізніше).  Відтак первісні заявники мають право купити їх за початковою ціною без аукціону. Найдорожчою ділянкою з цього переліку є Ново-Українське родовище піску в Київській області, в акваторії річки Дніпро. Його запаси фіксувалися на рівні майже 80 млн кубічних метрів піску для будівельних розчинів. Держгеонадр оцінила спецдозвіл на родовище в понад 19,2 млн грн. Заяву на отримання спецдозволу подало ПрАТ “Київський річковий порт” (власники Бродська Світлана, Бродський Юрій, Гасич Леся, Русанов Вʼячеслав, Коваленко Ірина). 

Взимку позааукціонним доступом до надр скористалася компанія “МХП” Юрія Косюка (ми писали про це тут). Також ми писали про спробу отримати без торгів спецдозвіл на ділянку вапняків Марʼянська у Дніпропетровській області. До Служби надійшли заявки на отримання спецдозволу від низки компаній, і Голова Держгеонадр Роман Опімах заявив, що ділянку можуть виставити на аукціон. Згодом продаж спецдозволу на торгах погодило Міністерство захисту довкілля і природних ресурсів.

До війни в Держгеонадр готувалися закрити “вікно можливостей” для отримання без аукціонів спецдозволів на надра місцевого значення. Ми писали, що Служба оприлюднила проект змін до Порядку. Якщо напрацювання схвалить Кабмін, “місцеве значення” більше не буде підставою для позааукціонної видачі дозволів – тільки через торги.