Group DF: Санкції до акціонера запроваджені несправедливо

Group DF: Санкції до акціонера запроваджені несправедливо

В групі заявляють, що позиватимуться до міжнародних судів. За три роки санкцій РНБО, Group DF втратила три родовища титанових руд

В Group DF оприлюднили заяву щодо застосування до акціонера групи Дмитра Фірташа санкцій Ради національної безпеки і оборони України:

«Новим рішенням РНБО не запроваджено жодних нових санкцій, по суті йдеться про продовження старих.

Санкції, введені три роки тому і продовжені зараз, запроваджені несправедливо без будь-якої належної правової процедури чи правової основи і найголовніше – без жодних доказів. Ми впевнені у своїй правоті та заперечуємо санкції в суді. Адміністративна справа №9901/332/21 зараз перебуває на розгляді Верховного Суду України.

На жаль, ми зіткнулися з тим, що судовий розгляд триває три роки. При цьому засідання переводилися в закритий режим, багаторазово переносилися і продовжують переноситися до цього дня.

Наголошуємо, що сьогодні на судових слуханнях стороною відповідача не було представлено жодних фактів чи доказів будь-якого порушення законодавства акціонером Групи або нашим бізнесом, що могло б стати підставою для запровадження санкцій.

Тому ми також подаватимемо позов до відповідних міжнародних судів. Ми будемо відновлювати справедливість та доводити незаконність та абсурдність запровадження санкцій проти акціонера. Ми вважаємо неприйнятними спроби влади залякувати та чинити тиск на великий український бізнес, особливо під час війни. Сьогодні цей тиск, на жаль, має різні форми, і безпідставно введені санкції – одна з них. Це завдає прямої шкоди бізнесу, економіці та українцям», – йдеться на офіційному сайті Group DF.

Нагадаємо, 24.06.2024 Рада національної безпеки і оборони України внесла зміни до раніше ухвалених рішень про застосування персональних економічних обмежень (санкцій) до кінцевих бенефіціарних власників низки українських компаній-надрокористувачів – Вадима Новинського і Вадима Єрмолаєва.

Цим же рішенням до Дмитра Фірташа РНБО застосувала санкції терміном на 10 років (строк дії попередніх трирічних обмежень сплив саме 24 червня). Також відбулося точкове застосування санкції у вигляді зупинення/анулювання спецдозволів на користування надрами. А саме, компанії ТОВ «Мотронівський ГЗК» має бути анульований спецдозвіл 3640 на видобування циркон-рутил-ільменітоносних пісків родовища Малишевське, а компанії ПрАТ «Сєвєродонецьке Об`єднання Азот» зупинять спецдозвіл 3735 на видобування підземних вод, питних і технічних родовища Боровське.

Таким чином, за час дії санкцій РНБО до Дмитра Фірташа, Group DF позбавили права користуватися трьома родовищами титановмісних руд:

Крім цього, в 2023 р. зупинялася дія всіх спецдозволів Group DF. Відновити видобування вдалося лише Межиріченському ГЗКсудовому порядку).  За оцінками Group DF, від блокування надрокористувачів групи бюджети всіх рівнів недоотримали понад 100 млн грн податків та зборів.

Нагадаємо, в 2023-2024 рр.. Держгеонадра зупинили низку видобувних і пошукових спецдозволів українським компаніям на тій підставі, що до власників бізнесів було застосовано санкції РНБО. Про наслідки читайте за посиланням.

В Офісі Президента України обіцяли організувати напрацювання змін до законодавства, щоб розблокувати українські видобувні підприємства.

Переглянути санкційну політику в сфері надрокористування пропонували в Європейській Бізнес Асоціації.

NADRA.INFO зверталося до Першого віце-прем’єр-міністра України–Міністра економіки України Юлії Свириденко та Голови Служби безпеки України Василя Малюка із відкритим зверненням щодо корегування санкційного механізму для відновлення діяльності українських видобувних підприємств. В СБУ звернення розглянули і врахували.

Необхідність врегулювання ситуації зі спецдозволами на користування надрами, зупиненими на тлі застосування РНБО персональних санкцій до кінцевих бенефіціарних власників компаній-надрокористувачів також підтримували в Міністерстві економіки України.

У березні-квітні 2024 р. співбесідники NADRA.INFO вказували на готовність стейкхолдерів санкційного процесу скорегувати раніше ухвалені рішення РНБО, щоб, зберігши інші персональні обмеження до підсанкційних власників компаній, якнайшвидше відновити роботу українських надрокористувачів – роботодавців і платників податків.

Після згаданого вище коригуючого рішення РНБО, Держгеонадра поновили дію девʼяти спецдозволів. Не поновленими залишилися спецдозволи карʼєрів з групи UNIGRAN – компанії намагалися змінити бенефіціарів (Ігора Наумця та Елену Калпу) під час дії застосованої до них санкції блокування активів, більше див. тут і тут).

На правах реклами

КУПУЙ СПЕЦДОЗВОЛИ НА КОРИСТУВАННЯ НАДРАМИ ТУТ